1 Ocak 2014 Çarşamba
01-01-2014
------------------
İstanbul Atatürk Havalimanı

2013 benim için gerçekten süprizlerle dolu bambaşka bir yıl oldu. Geçen sene yine bloğuma yazmıştım 2013 benim yılım olacak demiştim. Hakikaten benim yılım oldu.

40 yıl düşünsem aklıma gelmeyecek şeyler oldu mesela. Ekim ayında Hindistan'a taşındım ve 2 aylık bir kursa katıldım. Şimdi bu satırları Antalya'ya evime dönüş younda yazıyorum. Hislerimi tarif etmek çok zor. 2013 yılında ilk defa yurtdışında avrupa dışında bir ülkede bu kadar uzun süre kaldım. 10 hafta Hindistan'da yaşamak benim için gerçekten inanılmaz bir deneyim oldu. Bu konu hakkında bol bol yazmayı planlıyorum. (Yeniyıl Kararları No:1)

Bu yıl aynı zamanda büyük bir trafik kazası geçirdim. Düz yolda araba kullanırken üzerime resmen araba uçtu ?!? Saniyeler farkı ile hayatta kaldım. Arabam pert oldu ama çok şükür bana birşey olmadı. Şu an ikinci hayatımı yaşıyor gibi hissediyorum. Benim için bu da gerçekten gözlerimi açan bir deneyim oldu.

2013'ün diğer bir kötü yönü ise herkese yaptığı gibi benim de sevdiklerimi elimden alması oldu. Önce Sevgilimin babası sonra Babannem... İkisi de hastahanede vefat etti. Mekanları cennet olsun 

2013 arkadaşlıklar açısından da benim için çok önemli bir yıl oldu. Beni yoran sıkan insanları hayatımdan çıkarttım, En yakın arkadaşlarımdan birinin düğününde şahitlik yaptım ve Hindistan'da onlarca yeni arkadaş edindim. 

2013, işim ile ilgili kararlar almaya da sevketti beni. Artık az çok kafamda pek haz etmediğim işimden kaçış için bir plan belirmeye başladı. 2014 yılını genel olarak bu konuya yoğunlaşarak geçirmeyi planlıyorum. (Yeniyıl kararları No:2)

Uzak ülkelere seyehat ettim. Çin, Hindistan, Doğu Anadolu ve Ukrayna'yı ziyaret etme fırsatı buldum. Güzel fotograflar çektim. Güzel yazı fikirleri belirdi kafamda. Bu sefer ataleti yenip hepsini yazmak istiyorum. (Yeniyıl kararları No:3)2013 yılı spritüel anlamda da benim için bambaşka bir yıl oldu. Biyoenerjiden sonra Reiki ile tanıştım Artık ben de reiki 1 seviyesindeyim, kendi enerjimi olumlu yönde kontrol etmeyi öğrenmeye başladığımı düşünüyorum. 

Kısaca 2013 için "İnanılmaz 2013" demek yerinde olur benim için.... 

Ama içimden bir ses 2014 yılının "Harika 2014" olacağını söylüyor....